Unikt sortiment. Löpning, skidåkning och äventyr!

Maloja M DompfaffM. Midnight

  • 1 399 kr

I lager


Vindtät och lätt softshellväst för längdåkning och multisport!

Den multifunktionella västen ger bra vindskydd genom Stormshell Light-materialet på framsidan och axlarna. Midjejustering och en kortfattad dragkedja på vänster bröst med Maloja-bokstäver, Enrosadira-lapp i nacken.

Funktioner:

  • Stå upp krage med dragkedja fram
  • Bröstficka
  • 3-lager
  • 4-vägsstretch
  • Tyger: Fram: 100% polyester, bak: 77% nylon, 23 spandex
Storleksguide HerrSMLXLXXL
Klädstorlek4648505254
Kroppslängd170-176176-182182-188183-189186-192
Bystmått93-9999-105105-111111-117116-120
Midjemått81-8585-8989-9393-9797-101
Höftmått94-9898-102102-106106-110110-114
Innerbenslängd80-8282-8484-8686-8989-92