Unikt sortiment. Löpning, skidåkning och äventyr!

Maloja W NaninaM. Moonless Multi

  • 1 699 kr
  • 1 299 kr

I lager

Vindtäta, andningsbara längdskidåknings- och multisportbyxor med hög rörelsefrihet tillverkade av återvunnet material!

Stormshellmaterial  på framsidan skyddar mot vind, Thermal Stretch Eco på baksidan ger rörelsefrihet. Dragkedjor på låren, sidodragkedjor på benöppningarna, stjärndesign på höft och ben samt reflexdetaljer.

Detaljer:

  • 3-lager
  • Cross-stretch
  • Vind- och vattenavstötande
  • Material: Fram: 100% polyester, Bak: 83% nylon, 17% spandex


Storleksguide DamXSSMLXL
Klädstorlek3436384042
Kroppslängd162-164164-168168-172172-180176-180
Bystmått86-9090-9494-9898-102102-106
Midjemått62-6666-7070-7474-7878-82
Höftmått90-9494-9898-102102-106106-110
Innerbenslängd78-8080-8282-8484-8686-88