Unikt sortiment. Löpning, skidåkning och äventyr!

Maloja W LohblüteM. Pants Moonless

  • 1 199 kr
  • 899 kr

I lager

Tights för den ambitiösa längdskidåkaren med unik design baserad på utveckling tillsammans med det amerikanska skidskyttelaget! Tightsen är ett passande komplement till överdelen och har samma snabbtorkande, andningsbara nylon- och spandexmaterial med extra stöd på knäna kontruerat av flera lager Lycra-material för att hålla detta område extra varmt. Extra material vid låren skyddar mot nötning vid kontakt med handskar och kardborre under löpning och skidåkning, och platta, mycket fina sömmar förhindrar friktion på huden. Maloja LohblüteM Pants kombineras med Maloja LohblüteM Shirt för att bilda den perfekta Maloja-längdskiddräkten!

Detaljer:

  • Elastiskt midjeband med invändig dragsko
  • 1 innerficka på midjan bak
  • Skydd mot nötning på båda yttre låren
  • Dubbel tjocklek vid knäområde
  • Material: 80% polyester, 20% spandex


Storleksguide DamXSSMLXL
Klädstorlek3436384042
Kroppslängd162-164164-168168-172172-180176-180
Bystmått86-9090-9494-9898-102102-106
Midjemått62-6666-7070-7474-7878-82
Höftmått90-9494-9898-102102-106106-110
Innerbenslängd78-8080-8282-8484-8686-88



Maloja M GoliatM. Stone

1 399 kr 899 kr